Recycling Solutions першим експортував суху золу в ЄС

Recycling Solutions першим в Україні експортував суху золу до країн ЄС. 134 тонни поїхали до Польщі. Суха зола є відходом теплоенергетичної галузі, що широко застосовується у виробництві бетону, газобетону, цементу та будівельних сумішей.

«Експорт сухої золи був раніше неможливий, тому що в Україні відсутні термінали для її перевалки. Оскільки зола, як і цемент, є летючою сировиною, її занадто дорого пакувати і не можна відкрито перевантажувати» –  поділився Крістіан Єригін, комерційний директор, – «Цього року в ЄС стартувала програма зі скорочення брудного виробництва та закриття ТЕС. Ми відчули, що може виникнути попит на суху золу, і почали ретельну підготовку, досліджуючи логістику, маршрути доставлення та можливі методи перевалки. Нашим першим клієнтом став Ожарівський цементний завод, що належить групі CRH. Разом ми знайшли метод і технічне рішення, щоб здійснити перше пробне відвантаження».

Напрям має значні перспективи. Україна може стати одним з основних джерел сировини для виробництва цементу в таких країнах, як Польща, Словаччина та Румунія. Загалом в Україні накопичено більше 250 млн т відходів ТЕС.

Попередня новина Наступна новина