Recycling Solutions — один з найбільших постачальників гранульованого шлаку до європейського союзу

У 2023 році Україна збільшила експорт гранульованого шлаку до ЄС на 53% — до 367 тисяч тонн — та стала четвертим за обсягом постачальником цього будівельного матеріалу. З них 324,5 тисяч тонн (+47,5% до 2022 року) забезпечила компанія Recycling Solutions. За підсумками 2023 року компанії вдалося збільшити реалізацію будівельних домішок на українському та міжнародному ринку.

44% будівельних домішок, які реалізує Recycling Solutions, були експортовані. У 2023 році найбільші обсяги придбали клієнти з Польщі та Словаччини. Окрім шлаку, восени 2023 року компанія вперше серед українських виробників відвантажила на експорт 1 380 т сухої золи. Минулого року Recycling Solutions відвантажила 407,2 тис. т гранульованого шлаку українським клієнтам, що на 69% більше, ніж у попередньому році.

«Нам вдалося залучити нових клієнтів та розширити ринок збуту попри те, що європейський будівельний сектор переживає кризовий період, — розповів Вадим Хорошко, директор департаменту будівельних домішок Recycling Solutions. — У Європі бракує власної аналогічної сировини, і Україна може задовольнити попит європейських виробників. Для нас це можливість підтримати національну економіку та забезпечити надходження валюти в країну».

Загальний обсяг імпорту гранульованого шлаку в країни ЄС у 2023 році становив 3,35 млн тонн. Провідними постачальниками є Японія (1,2 млн. т), Китай (0,7 млн. т), Туреччина (0,7 млн. т) та Україна. Основними споживачами цього продукту є цементні заводи, які зараз працюють нестабільно через зниження попиту. Європейський будівельний ринок і дорожнє будівництво помітно сповільнили темпи. З іншого боку, початок імплементації механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM) у жовтні 2023 року позитивно впливає на ринок відходів та побічних продуктів. Навесні розпочинається новий сезон виробництва цементу, у якому Recycling Solutions очікує збереження попиту на рівні 2023 року.

В Україні попит на будівельні домішки забезпечують проєкти з відбудови та поява невеликих тендерів на відновлення дорожнього покриття. У 2023 році Recycling Solutions реалізувала 363,3 тис. т відвального шлаку, який використовується для будівництва та швидких ремонтів доріг. Також компанія відвантажила 282 тис. т інших золошлакових матеріалів, що на 30% перевищує показники 2022 року.

У 2023 році Recycling Solutions успішно запустила фабрику з виробництва алюмосилікатної мікросфери в місті Бурштині Івано-Франківської області. Фабрика працює на обладнанні, евакуйованому у 2022 році з міста Дружківки (Донецька обл.), яке знаходилося у безпосередній близькості до лінії фронту. Інвестиції у проєкт склали 313 тисяч доларів США. Запуск виробництва дозволив відвантажити 521 т мікросфери за 2023 рік.

Попередня новина Наступна новина