ОЛЕКСІЙ АФАНАСЬЄВ: ПОЧИНАЙТЕ НОВИЙ ПРОЄКТ З НАСТРОЄМ «Я ЦЕ ЗРОБЛЮ!»

Генеральний директор “Українських мінеральних добрив”

ПОЧИНАЙТЕ НОВИЙ ПРОЄКТ З НАСТРОЄМ «Я ЦЕ ЗРОБЛЮ!»

Коли 2008 року я прийшов стажером в інвестиційну компанію UMG Investments, що тоді керувала кількома гірничодобувними підприємствами, то мав лише диплом Донецького національного університету, кілька місяців досвіду в банку й бажання працювати в перспективній компанії. Тоді ще не знав, що затримаюся тут надовго. Однак мені пощастило. Компанія постійно розвивається, і працівники розвиваються разом з нею. Тут я пройшов повний шлях від учня до керівника.

ПРАЦЮЮЧИ В БІЗНЕСІ. Я починав у департаменті продажу, де вів документацію і працював з клієнтами. У такому відділі швидко розумієш, як працює бізнес зсередини, як будувати взаємини між людьми й компаніями. Початок моєї кар’єри припав на економічну кризу: змінювалася ситуація на ринку, банкрутували партнери, звільнялися працівники. Учитися працювати за таких умов було складно. Але тепер я вдячний цьому, бо здобув унікальний досвід, навчився реагувати на зміни, швидко адаптуватись і розвиватися. Завдяки цьому зміг перейти на наступну сходинку — обійняти посаду аналітика, а потім проєктного менеджера департаменту стратегії.

РОЗВИВАЮЧИ БІЗНЕС. 2012-го я став першим аналітиком новоствореного департаменту стратегії. Ми працювали над перспективами й новими напрямками розвитку компанії. Я обертав стартап-ідеї на реальні інвестиційні рішення, аналізував особливості технологій, ринку й законодавства. Саме тоді з’явився пілотний проєкт Recycling Solutions, почалася робота над розширенням компанії в різних напрямках. Один з них — Ukrainian Mineral Fertilizers — я очолив 2017 року.

СТВОРЮЮЧИ БІЗНЕС. 2017-го я почав самостійно втілювати в життя розроблені на папері стратегії. Тепер працюю над будівництвом підприємства потужністю 100 тисяч тонн готового продукту з нуля: від розроблення проєкту, створення окремого підприємства, вибору місця будівництва й партнерів з обладнання, власне будівництва, підбору працівників — до укладення перших контрактів з клієнтами. Це своєрідна творча робота, і я не зміг би виконувати її без попереднього досвіду. Піднімаючись кар’єрними сходинками, неодмінно ростеш і змінюєшся сам. Моя теперішня посада — результат цілеспрямованої роботи, і ця робота триває. Успіх — це завжди безперервний розвиток. Це стосується як окремих працівників, так і всього бізнесу. Recycling Solutions став ідеальним майданчиком для мого розвитку завдяки свободі, яку компанія надає своїм працівникам. Для компанії найголовніше — результат, але його можна досягати власним методом. За таких умов цілеспрямованість і відповідальність можуть перетворити стажера на генерального директора. Успішним є той, хто постійно працює з новою інформацією й перебуває в пошуку нових рішень, моделей, напрямків, стратегій. У бізнесі, насправді, доводиться бігти, щоб залишатися на місці, і бігти ще швидше, щоб рухатися вперед. Це постійний вихід із зони комфорту й боротьба. Саме досвід боротьби допоміг мені в кар’єрі. Раніше я займався кудо, засвоївши важливий життєвий принцип. Перед кожним боєм — або перед кожним починанням у бізнесі — є два варіанти дій. Можна хотіти показати себе з найліпшого боку, якщо пощастить — перемогти, а якщо ні — гідно прийняти поразку. Або ж можна поставити лише одну мету — перемогти. Попри силу супротивника, боротися, ніби в тебе немає іншого виходу. Не дозволяти собі не здаватися навіть подумки, навіть теоретично. Цей спосіб мислення привів мене до успіху.