Когенерація

Recycling Solutions розробляє та впроваджує проекти з утилізування вторинних промислових газів із застосуванням технологій когенерування.

Вторинні промислові гази — побічні продукти основних переділів гірничодобувних і металургійних виробництв, що є потенційним енергоресурсом, який тільки частково використовують підприємства. Надлишки викидаються в атмосферу й підсилюють парниковий ефект.

Когенерування — процес спільного виробництва електричної та теплової енергії. Проекти когенерації дають змогу використовувати енергетичний потенціал побічних продуктів і зменшити викиди на виробництві, знизивши навантаження на довкілля й екологічні витрати підприємств.

Напрям представлено на ринку під торговою маркою REGEN.

Когенерація на основі шахтного метану

Про продукт

Шахтний метан — газоповітряна суміш, що утворюється під час видобування вугілля й порушення вугільних пластів. Вона має підвищений вміст метану й обов’язково повинна бути видалена із шахт (дегазація) з метою підвищення безпеки праці. Разом з тим шахтний метан є альтернативним джерелом енергії.

У 2021 році REGEN запустив комплекс із виробництва електроенергії та тепла з шахтного метану на шахті «Степова» ДТЕК ШУ Першотравенське. Номінальна електрична потужність комплексу становить 1,56 МВт. Комплекс базується на когенераційній установці компанії Caterpillar, що відповідає сучасним стандартам та має високі показники енергоефективності і безпеки. Когенерування здійснюється шляхом високотемпературного окислення шахтного метану.

Комплекс дозволяє скоротити викиди парникових газів шахти на 57 тис. т в СО2-еквіваленті на рік. У планах компанії – впровадити проєкти з утилізації шахтного метану ще на двох шахтах у співробітництві з ДТЕК. Це дозволить скоротити парникові викиди, що утворюються при видобутку вугілля, орієнтовно на 3% у найближчі два роки.

Переваги когенерації

  • Енергоефективність — раціонально використовувати на підприємствах з високим і стабільним споживанням енергії.
  • Енергобезпека — клієнт одержує цілковиту або часткову автономність і незалежність роботи від інших джерел енергії.
  • Екологічність — технологія відповідає екологічним вимогам України та Європи, у разі її використання зменшуються викиди парникових газів в атмосферу.
  • Мобільність і маневровість — економічна вигода завдяки використанню теплової та електричної енергії якраз біля виробництва.

Сфери застосування

  • Когенерацію часто використовують для утилізування вторинних промислових газів на гірничодобувних і металургійних підприємствах.
  • Також застосовується для забезпечення тепловою та електричною енергією всіх видів господарських і промислових підприємств, житлових масивів.

Ресурсна база

Вугільні шахти України

Поставити запитання