ДОБРИВА, ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ ТА КОРМОВІ ДОБАВКИ З ВТОРИННОЇ СИРОВИНИ: RECYCLING SOLUTIONS ПІДБИЛА ПІДСУМКИ ЗА 2020 РІК

04 Березня 2021

Новини

Компанія Recycling Solutions підбила підсумки за 2020 рік. Загалом компанія зреалізувала понад 2,3 млн тонн і 1,45 млн м3 техногенних відходів і побічних продуктів вітчизняних підприємств у 24 країни світу. Компанія отримала 1,1 млрд грн валового доходу й інвестувала в створення нових переробних підприємств 53 млн грн.

До державного бюджету реалізація промислових відходів і побічних продуктів принесла податків на суму 71,9 млн грн. Також минулий рік відзначився значним розширенням власних виробничих потужностей — відкрито новий завод з перероблення побічного продукту коксохімічної галузі в Кривому Розі потужністю 100 тис. тонн.

«Місія Recycling Solutions — утілювати в життя принципи циклічної економіки. Лише за 2020 рік ми посприяли зменшенню відвалів промислових відходів на 1,7 млн м3 і зниженню парникових викидів[1] майже на 0,5 млн тонн у СО2-еквіваленті, що можна порівняти з річним обсягом парникових викидів однієї з українських областей[2]. Ми пишаємося, що рік у рік нам вдається зробити свій внесок у поліпшення екології України», — підсумував Дмитро Ануфрієв, генеральний директор Recycling Solutions.

ПОБІЧНІ ПРОДУКТИ КОКСОХІМІЧНОЇ ГАЛУЗІ

Наприкінці року компанія Recycling Solutions відкрила комплекс з виробництва мінеральних добрив «Українські мінеральні добрива» у Кривому Розі. Упродовж багатьох років кристалічний сульфат амонію — цінний побічний продукт металургійної галузі, який можна перетворити на добрива — експортували для перероблення в такі країни, як Туреччина, Болгарія чи Сербія. Recycling Solutions створила локальне виробництво для перероблення кристалічного сульфату амонію в готовий до використання гранульований продукт. Завод не лише підтримує цінність кругової економіки, забезпечуючи перероблення вторинної сировини основного промислового процесу, а й скорочує затрати, що їх витрачають на переміщення цих ресурсів по всьому світу. Основний продукт — азотно-сірчані й комплексні добрива, створені на основі сульфату амонію. Виробничі потужності нового виробника дають змогу забезпечити українських аграріїв готовою продукцією до 100 тис. тонн щороку. Загальний обсяг інвестицій становив понад 11 млн доларів США. За 2020 рік підприємство виробило 65 тис. тонн готового продукту.

ПОБІЧНІ ПРОДУКТИ ТВАРИННИЦТВА

У квітні 2020 року Recycling Solutions долучилася до створення першого в Україні заводу з виробництва високопротеїнових кормових добавок для сільськогосподарських і домашніх тварин, який будує компанія Feednova. Натепер будівництво вже на фінішній прямій. Основні будівлі комплексу в м. Буську вже готові, і розпочато монтаж обладнання для виробничих ліній заводу. Відкриття підприємства заплановано на другий квартал 2021 року.

ПАРНИКОВІ ВИКИДИ

Навесні 2020 року компанія отримала перший кіловат енергії в рамках пілотного проєкту з когенерування шахтного метану на шахті «Степова» ДТЕК ШУ «Першотравенське» (Дніпропетровська область). Протягом року на підприємстві провадили пусконалагоджувальні роботи. На сьогодні це один з небагатьох проєктів у галузі альтернативної енергетики в Україні, що планує генерувати електро- й теплову енергію з промислових газів. Загалом за 2020 рік вироблено 2,3 тис. МВтгод з шахтного метану.

РІДКІСНІ Й ТЕХНІЧНІ ГАЗИ

Попри деяке зниження споживання технічних газів в Україні, європейські й азійські виробники електроніки не знижували темпів виробництва, що зумовило стабільний попит на рідкісні гази. Загалом торік Recycling Solutions зреалізувала 1,45 млн м3 і 28 тис. тонн рідкісних і технічних газів. 2020 рік також відзначився значним збільшенням обсягу реалізації неон-гелієвої суміші, що склав 64 тис. м3 (+83% як порівняти з 2019 роком).

МЕТАЛУРГІЙНІ ШЛАКИ Й ЗОЛОШЛАКОВІ МАТЕРІАЛИ

Попри те, що карантин мав значний вплив на сегмент відходів металургійної та теплоенергетичної галузі, обсяги реалізації 2020 року вдалося зберегти на рівні 2019 року — 1,82 млн тонн металургійних шлаків і 0,41 млн тонн золошлакових матеріалів. Зокрема, через карантин на три місяці призупинили свою роботу невеликі підприємства з виробництва будівельних матеріалів; виробники бетону, що є основними споживачами вторинної сировини, зменшили обсяги виробництва на 4%. Найбільший спад споживання золошлакових матеріалів (ЗШМ) спостерігався в сегментах виробництва сухих будівельних сумішей, цегли й шлакоблоків. Також капсуляція теплоелектростанцій під час весняного карантину зумовила зниження обсягів виробництва мікросфери на 50%. Також рік відзначився значним зростанням логістичних витрат на залізничні перевезення. Примітно, що ці тенденції не вплинули на відвальний шлак, стабільний попит на який був зумовлений реалізацією державної програми з розвитку інфраструктурних об’єктів «Велике будівництво». Попри карантинні обмеження, розвивається також експорт гранульованого шлаку в Європу через дефіцит аналогічної сировини, що конкурувала б за якістю та ціною з українською продукцією. Торік український металургійний шлак розпочали застосовувати в Словаччині та Латвії.

[1] Мається на увазі кумулятивний ефект від застосування металургійних шлаків і золошлакових матеріалів у виробництві будівельних матеріалів шляхом заміщення ними природних матеріалів або клінкеру, від застосування яких утворюються парникові викиди, і когенерування шахтного метану.

[2] Укрстат: http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2018/ns/vzap/arch_vzrap_u.htm

Розділ: Recycling Solutions
Попередня новина Наступна новина