Рішення в стилі ЕКО: ТОП-10 найекологічніших проектів бізнесу

02 Серпня 2019

Ми в ЗМІ

Підтримка програм сталого розвитку та екології — давно не просто модний, а нагальний тренд в світовій індустрії. Це один з найвдаліших способів для виробника продемонструвати споживачам свою турботу та увагу.

Ба більше, світові громадські організації висувають до світу великого бізнеса такі вимоги, згідно з якими провадити політику, що залишає екологічні проблеми на узбіччі, наразі просто невигідно. Тому компанії оголошують про скорочення енергоспоживання та відмову від традиційних методів землеробства, про впровадження найсучасніших промислових технологій та утилізацію відходів, про започаткування виробництв повного циклу та виробництво “екологічно дружніх” товарів тощо. Це закономірно: адже лише величезний потік впровадження екологічних ідей з часом спроможний перерости в ту необхідну всім якість.

Проте екологічність — це не лише сфера соціального підприємництва. Це ще й великий потенціал для реалізації багатьох інноваційних ідей, спроможних зрушити бізнес з місця та підштовхнути його до нових звершень.

БІЗНЕС відшукав топ-10 цікавих екологічних ініціатив на вітчизняних підприємницьких теренах.

Стратегічне управління побічними продуктами й відходами

Попелошлаки (попелошлакові матеріали, ПШМ) — продукт згоряння різних видів вугілля на ТЕС. Проте хімічний та мінералогічний склад ПШМ дозволяє вважати їх не стільки відходами, скільки збагачувальною сировиною для використання у виробництві цементу, бетону, тротуарної плитки, цегли, теплоізоляційних сумішей, шлакоблоків, газобетонів, абразивів, пінобетонів, руберойду, сухих будівельних сумішей та шиферу. Натомість, ще донедавна розподілом та попередньою сушкою ПШМ (вони характеризуються надмірною вологістю) мало хто цікавився. В Україні, наприклад, лише 4% ПШМ застосовуються у дорожньому будівництві. Тоді як в ЄС, за даними ECOBA, цей показник складає 16%.

Recycling Solutions займається реалізацією ПШМ з 2014 р. Впродовж 2017-2018 рр. компанія переробила та продала близько 500 тис.т ПШМ українського та казахстанського походження, залучивши з 2013 р. $2,28 млн інвестицій. 2014 р. в м.Дружківка (Донецька обл.) була запущена одна з найсучасніших у світі фабрик зі збагачення мікросфери (один з компонентів ПШМ) виробничою потужністю 2 тис.т на рік. До речі, в обсягах світового ринку Recycling Solutions належить частка до 3% переробки мікросфери. Також компанія створила власний Технічний центр, що здійснює лабораторні дослідження сировини та кінцевих продуктів з використанням ПШМ для керамічної, будівельної, цементної, хімічної та нафтогазової промисловості. Кошти також направляються на модернізацію інфраструктури в місцях збору сировини: прокладення рейок, заміну фільтрів тощо.

Цей бізнес-напрямок допомагає зменшити площі відвалів ТЕС й економити до 0,5 млн т природних ресурсів на рік шляхом заміни їхнього використання у виробництві будівельних матеріалів. Крім цього повторне використання ПШМ допомагає скоротити викиди СО2, що виникають в результаті спалювання природного палива при виробництві цементу, до 0,02-0,03% в Україні. Цей ефект можна порівняти з обсягом СО2, що споживають 483 дерева впродовж року.

Повна версія статті знаходиться за посиланням.

Джерело: Бізнес

Попередня новина Наступна новина