«УКРАЇНСЬКІ МІНЕРАЛЬНІ ДОБРИВА» ЗВІТУВАТИМУТЬ ОНЛАЙН ПРО ЯКІСТЬ ПОВІТРЯ В МІСЦІ РОЗТАШУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА

15 Квiтня 2021

Новини

Компанія «Українські мінеральні добрива» (УМД) прилучилася до соціального екологічного проєкту громадського моніторингу якості повітря України EcoCity. Відтепер на території підприємства встановлено станцію моніторингу якості повітря Air Fresh Max. Дані зі станції доступні в онлайновому режимі день і ніч на сайті проєкту EcoCity (станція «Українські мінеральні добрива»).

Air Fresh Max — це пристрій, що дає змогу контролювати та реєструвати стан повітря в довкіллі, а саме: показники температури, вологості, концентрації недиференційованого за складом пилу PM2.5 і PM10, аміаку, діоксиду азоту й монооксиду вуглецю в режимі реального часу. Показник PM2.5 вказує на концентрацію твердих частинок діаметром до 2,5 мікрометра. Показник PM10 — на концентрацію твердих частинок діаметром до 10 мікрометрів. Аналізуючи всі показники разом, станція автоматично розраховує загальний індекс якості повітря. Якщо він не перевищує 100 балів, то стан повітря задовільний. Вищий за 100 балів індекс свідчить про наявність забруднення.

«Збереження довкілля та інновації — складники нашої корпоративної культури. Від самого початку своєї діяльності ми декларували відкритість, орієнтувалися на співпрацю з місцевими громадами та впроваджували екологічні технології, які майже не призводять до викидів і широко застосовуються в Європі. Наша компанія була одна з перших у Кривому Розі, що забезпечила публічний доступ до інформації про стан якості повітря на території розміщення виробництва, і, сподіваємося, цю ініціативу підтримають інші криворізькі підприємства, — розповідає Олександр Кравець, генеральний директор компанії „Українські мінеральні добрива“. — Нині ми також вивчаємо можливості зниження парникових викидів підприємства внаслідок використання інших, сухіших, різновидів сировини для компактування, завдяки оновленню автопарку тощо. Безперервне вдосконалення — основа нашого бізнесу». Виробничий комплекс застосовує енергоощадну й екологічно безпечну технологію гранулювання сульфату амонію. Технологія виробництва не передбачає проведення будь-яких хімічних реакцій та утворення нових хімічних речовин. Здійснюється сухе гранулювання і фасування готового сульфату амонію. Аспіраційні системи вловлюють 99,9% пилу, що повертається у виробничий процес.

Станція вимірює сукупний вплив на повітря в місці встановлення. Вона враховує викиди підприємств, автомобільного й громадського транспорту, житлових масивів і будь-якої природної чи людської діяльності, що потрапляють у зону дії сенсорів. Показання цієї станції — сукупний показник впливу людської та природної діяльності переважно в межах промислового району «Коломийцевський».

У туманну погоду пристрій може показувати порівняно точні дані або ж такі, що вийшли за межі діапазону вимірювань сенсора. Це пов’язано з технічними обмеженнями сенсорів приладу.

Попередня новина Наступна новина